Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
6 Липня 2021
Тетяна Кавуненко

Слово «урбаністика» набуло популярності в Україні протягом останніх 10 років. Його використовують на позначення специфічного підходу до вивчення, планування і творення міст, який приділяє особливу увагу взаємодії міських жителів/ок зі збудованим середовищем.

8 Липня
16:00
44

В свою чергу, урбаністична культура – визначається, як особливий спосіб життя великих соціальних груп, в основі якого лежать засоби виробництва та пов’язані із ним види діяльності, упорядкування стосунків в урбанізованому соціумі, особливості менталітету, рівень знань, мораль, мистецтво, релігія, право тощо.

Чому ми зараз так часто говоримо про урбанізацію?

У 2007 році, вперше в історії людства, кількість міського населення перевищила кількість сільського населення. 70% українців, тобто абсолютна більшість з нас, живе, працює і навчається у містах. Це означає, що майбутнє України тісно пов’язане з розвитком міст. Але що ми знаємо про наші й світові міста? Чому в одних українських містах комфортно жити, а в інших – ні? Чому всі їдуть у Київ? Чому, попри відмінну історію та особливості розвитку, наші міста часто схожі одне на одне? Від яких факторів це залежить? Розвитку чи занепаду промисловості, радянського містобудування, вдалого чи невдалого управління? А може, наявності чи відсутності культурних індустрій і комфортних громадських просторів? Як ми з вами можемо посприяти покращенню нашого міста на рівні двору чи району? Хочете дізнатися більше? Тоді мерщій реєструйтеся на Школу: «Урбаністична культура міста».


Під час навчання в учасників буде можливість розглянути такі теми:

1. Образ міста. Чому в одних містах ми почуваємось краще, ніж в інших?

2. Наші почуття в місті: зір, слух, нюх, дотик та міркування. Чому це важливо?

3. Етика та естетика в місті. Чи можливий баланс?

Спікерка: Анастасія Пономарьова, архітекторка-урбаністка, співзасновниця ГО “Урбан Куратори”. Займається дослідженням феномену низових трансформацій, ревіталізації промислових територій, культурними та соціальними аспектами урбаністичний практик.


Анастасія також розповість про своє дослідження альтернативних методів трансформації міських територій, яке вона робила в Массачусетському Технологічному Інституті під час свого стажування у 2017- 2018 році за програмою Fulbright.


ДАТИ: 8, 15, 22 липня 2021 року


ЧАС: 16:00 – 17:30

Зареєструватися можна за посиланням: https://cutt.ly/4mdg7wk


Посилання на вхід в ZOOM буде надіслано всім зареєстрованим учасникам.


Участь у заході БЕЗКОШТОВНА.


За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”,

телефон: +380961724018; 

електронна пошта: event.inrespublica@gmail.com


Довідка. Школа проходить в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.


Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності.

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар